Přišli jste o zub? Pokud jste se dosud setkávali se svým zubařem pouze při pravidelných prohlídkách, pak možná nevíte, co vás čeká. Jak nahradit ztracený zub? A je vhodnější zubní implantát, nebo vám stačí můstek?

Zubní můstek – základem jsou kvalitní pilíře

Můstek je klasická zubní náhrada, skládající se z pilířových korunek a mezičlenů. Jeho hlavní výhodou je rychlé zhotovení. Novými zuby se můžete pyšnit doslova v řádu dní. Nutností je ovšem nabroušení okolních zubů, tzv. pilířů, na které se celá konstrukce nasadí. Jejich preparací se nicméně vždy připravíte o zdravou zubní tkáň. Podobně jako u mostu, který spojuje dva protilehlé břehy řeky, závisí bezproblémová funkce a životnost zubního můstku na kvalitě těchto pilířů. Nejsou vaše zbývající zuby a parodont stoprocentně zdravé? Pak je nutné uvažovat nad jiným řešením.

Pacienty samozřejmě zajímá, kolik stojí zubní můstek. Na tuto otázku není lehké odpovědět. Vždy bude rozdíl v ceně malého můstku o dvou pilířových korunkách a jednom mezičlenu a můstku na celou čelist. Samozřejmě také velice záleží na tom, z jakého materiálu je náhrada je zhotovena. Obecně lze ale říci, že nejlevnější varianty jsou vždy nejméně estetické, takže se vyplatí hledat rozumný kompromis.

Zubní implantát – řešení skoro pro každého

Moderním řešením ztráty zubu je zubní implantát.  Můžeme jím nahradit jeden zub, ale i celý chrup. Největší výhodou zubních implantátů je, že jsou maximálně šetrné k zbylým zubům, a pacient se tak nemusí bát náročné preparace pilířů. Implantáty jsou totiž stejně jako skutečné zuby ukotveny přímo v čelisti a fungují tedy jako ,,kořen“ náhrady, která je na nich nasazena. Jejich zavedení se provádí v lokální anestezii a je naprosto bezbolestné.

Máte přesto strach z jejich aplikace, jelikož jste slyšeli, že se implantáty nastřelují? Přečtěte si náš článek Deset mýtů o zubech.

Implantáty nejsou vhodné pro mladé pacienty s dosud neukončeným vývojem čelistí a pacienty trpící závažným, např. imunologickým nebo onkologickým onemocněním. Na implantáty ale nepřispívají zdravotní pojišťovny, takže limitující může být pro pacienta i jejich cena.

Sháníte kvalitní zubní implantáty v Praze? Oceníte individuální přístup? Pak neváhejte a sjednejte si s námi v Dentistico nezávaznou schůzku, kde vám vysvětlíme vše, co vás zajímá.

Se zubními implantáty máme mnohaleté zkušenosti a ceny jejich zavedení u nás začínají již na 10 000 Kč.